Пошук

Масляна в коледжі – 18.02.15

18 лютого 2015 року в Оптико-механічному коледжі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося святкування масляної.

Студенти разом із викладачами частували смачні млинці з різноманітною начинкою, пироги, крученики, вареники з сиром та сметаною. Неповторне, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів, відбувалося у невимушеній атмосфері.

У цей день коледж перетворився на великий ярмарок. Жвава торгівля нікого не залишила байдужим і голодним. А торгувати дійсно було чим. Усі попрацювали на славу.

Гроші, зароблені на ярмарку, підуть на Дарницький дитячий будинок-інтернат м. Києва. На утриманні цього будинку перебувають 139 неповнолітніх дівчаток-сиріт із фізичними вадами.

Про Масляну. Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або м’ясопусним — через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду.

Це свято не закріплене за певним днем на календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.

Масляна має й інші назви: Масниця, Колодій, Сиропусний тиждень, Бабський тиждень. Це свято походить від старовинного язичницького свята проводів зими, що зберігалося після прийняття християнства. У народі Масляна завжди супроводжується гучними народними гуляннями, веселими піснями, танцями, іграми, ярмарками, ситними частуваннями, приготуванням млинців і вареників. Завершується свято обрядовим спалюванням опудала Зими, а разом із ним — символічним прощанням зі старим, роком, що зжив себе, і звільненням місця для прийдешньої весни і оновлення.

У неділю всі неодмінно вітали один одного поцілунком і говорили: «Прости мене, будь ласка». А їм відповідали: «Бог простить, і я прощаю». Люди просили один у одного вибачення за заподіяні неприємності та можливі образи. Також у цей день поминають покійних родичів. З цією метою в Прощену неділю ходили на кладовище, залишали на могилах млинці, молилися і поклонялися праху рідних.