День сміху – 01.04.15

У всесвітній день сміху – 1 квітня 2015 року – в актовій залі Оптико-механічного коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся святковий захід присвячений дню сміху.

Першим на сцену вийшов студент групи ПР-21 Бартницький Сергій з гуморесками «Кухлик» та «Ой машина ти желєзна». На численні прохання, для любителів мелодрам та серіалів, команда «Триста» (група ОП-11) представили сценку «Дика Роза». Команда «Золотий запас» (група ЕП-21)продемонструвала фінал кулінарного шоу «Адська кухня». Жартівлива пісня у виконанні Цапук Юлії (група ЕП-21) « Я просто королева» примусила присутніх в залі підспівувати і пританцьовувати. Команда «Динаміт» (група ОПМ-11) перенесла всіх присутніх в маршрутку №45 та продемонструвала незабутню подорож у час-пік, а студенти групи БО-21 продемонстрували операції куплі-продажу в «магазині зброї». Японці, які віками змагалися з тайфунами, вулканами, численними ворогами, з бідністю і горем, не забували повторювати: «У дім, де сміються, приходить щастя». І довели світу, що це – істина! Як в дім прийшло щастя, продемонстрували студенти груп ЕП/БО -11, у жартівливій сценці «Знайомство нареченого з батьками».

Свято гумору став першим етапом для формування команди КВН коледжу.

Дотепні жарти, чудовий настрій та веселий сміх супроводжували свято.

День сміху – всесвітнє свято, яке традиційно відзначається в усьому світі першого квітня. В одних країнах 1 квітня називають Днем сміху, в інших – Днем дурня. Принаймні , так вважають в Англії і США, а в Шотландії – «Днем зозулі», в Японії – «Днем ляльки». В Україні ж це «День сміху». В цей день прийнято жартувати. Свято є хорошою дружньою традицією гумору в багатьох країнах.

Перші згадки про день на честь Бога сміху відносяться до стародавнього Риму, де в середині лютого святкували свято Дурних .

Інші стверджують, що свято зародилось ще в стародавній Індії, де 31 березня відзначали свято жартів.

Є версія , що в давнину цей день вважався днем пробудження домового. Щоб його задобрити готували смачні страви, веселі видовища і розіграші . З часом про домового забули, а традиція жартувати залишилась.

Першоквітневих жартів в Європі з’явилась в XVI столітті. У Франції в 1564 році Карл IX видав указ , що приписував перенести Новий рік з 1 квітня на 1 січня. Деякі люди продовжували святкувати новий рік першого квітня і над ними жартували, даруючи їм порожні подарунки.

Коли і ким свято було принесено до нас точно не відомо, але у творах багатьох письменників і поетів з кінця XVIII століття з’явились рядки про першоквітневі жарти.

Смійтесь на здоров’я і будьте щасливі!