День народження Кобзаря – 09.03.15

9 березня 2015 року студенти Оптико-механічного коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяли участь у читанні творів Кобзаря періоду «Трьох літ» (видання 1860р.), що відбулося в Національному музеї літератури України.

У заході брали участь відомі письменники, художники, видавці, волонтери, воїни, студенти, вчителі та учні.

Оптико-механічний коледж на заході представляли студенти першого курсу Радченко Яна, Саліженко Діана, Поп Сабіна, Гончарова Ангеліна, Заборовець Іван, Власюк Дмитро та Івахно-Цегельник Олександра разом із викладачем української мови та літератури Герасимович Марією Всеволодівною. Студенти читали поему «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє».

Цьогорічний захід проходив під гаслом «Кобзар» єднає Україну». Відбувся скайп-зв’язок із музеєм Лесі Українки в селі Колодяжному (Волинь), Волинським краєзнавчим музеєм, музеєм «Літературне Придніпров’я» міста Дніпропетровська, Харківським літературним музеєм, Львівським національним літературно-меморіальним музеєм Івана Франка, Одеським літературним музеєм. Учасниками читання були відомі сучасники, молодь, діти. Захід відбувався у дружній та творчій атмосфері.

Студенти коледжу були нагороджені подяками Національного музею літератури України за участь у читанні творів Тараса Шевченка періоду «Трьох літ».