Student Life

Документи Студентського самоврядування

Положення “Про студентське самоврядування Коледжу”

Положення “Про волонтерський загін”

Положення “Про медіа-відділ студентського самоврядування”

Волонтерство разом з Міжнародним фондом “Карітас”

Міжнародний благодійний фонд “Карітас” та адміністрація Коледжу щиро дякує студентам, батькам та кураторам груп, які приєднались до благодійної акції “Дарунок без цукру”

Міжнародний день кіно

Днем народження кіно вважають 28 грудня 1895 року, коли в Парижі в «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинів пройшов перший сеанс сінематографа братів Люм’єр, які представили власний короткометражний фільм «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота».

Перші спроби спеціальності журналістика студентів групи ЖК-11 Кутової Софії Анатоліївни та Дульцева Андрія Костянтиновича, які взяли інтерв’ю у громадянина Йорданії Кавасмеха Хамзи Мохаммад Абдел Раззака, клінічного ординатора кафедри травматології та ортопедії НМУ О.О. Богомольця, який рятував життя пацієнтів «Охматдит» з 24 лютого 2022 року, не залишаючи Україну, рятуючись у рідній Йорданії.

Інструктаж-пам’ятка

Повний текст Інтрукттажу-пам’ятки за посиланням:

правила до зимових канікул 2022-2023

Онлайн зустріч з Ольгою Корнюшиною

26.12.2022  відбулась онлайн зустріч на платформі ZOOM з письменницею, доктором хімічних наук, науковицею, коучем, авторкою книги «37 буддійських штук: як пережити бентежні часи» Ольгою Корнюшиною.

Студенти дізнались про особистий досвід пошуку шляхів подолання кризових ситуацій,  про різні методи й методики, які можна використовувати при потраплянні у вир нестандартних подій. Також, студенти-журналісти розпитали про перші кроки написання книги, почули поради щодо початку роботи над друкованим матеріалом, пошук партнерів, про перевірку фактів і подій об’єктивними методами пізнання, співпрацю з видавництвом та, дотичними до теми книги, професіоналами, віру в себе та свої ідеї.

Дорогі студенти, батьки та колеги!

 Завершується цей суперечливий складний рік, який безповоротно змінив нас і наше життя: надії змінювались втратами, а втрати змінювались надіями. Усі ми ставали згуртованішими, сильнішими, загартованішими. Від нас усіх дякуємо нашим військовим, рятувальникам, енергетикам, медикам – тим, хто робить можливе і неможливе, аби в нас було життя і в ньому свято, аби було сьогодення і майбутнє. А ще, щиро дякуємо кожному з вас за взаємопідтримку, відповідальність, допомогу і участь. Обіймаємо кожного, хто втратив на цій війні найдорожче. Прийміть наші слова підтримки. Пам’ятайте, що ми поруч і завжди готові допомогти. У переддень Різдва і Нового року ми просимо разом з нами загадати бажання: нехай 2023-й стане роком нашої перемоги, нехай кожна мати обійме свого сина або дочку, а дитина — батька чи матір, нехай кожен, хто щось втратив, буде обдарований долею. Тихих і спокійних нам усім свят, тепла і затишку. Віримо в Україну, ЗСУ, перемогу!

Повага іноземців до української мови

Своє ставлення до української мови показав студент факультету іноземних громадян НМУ імені Богомольця із Лівії Латейреш Мундер у листі до студентів нашого коледжу.

Волонтерський загін Mission #1

19.12.2022 в рамках співпраці з Міжнародним благодійним фондом «Карітас» студентами нашого Коледжу було передано 17 подарунків знедоленим дітям віком від 5 до 12 років до дня Святого Миколая. Якщо ми хочемо жити в доброму світі, то маємо робити добрі справи. Сьогодні для 17 дітей знедолених війною ми зробили світ добрим!

КОНКУРС КРАЩИЙ МЕНЕДЖЕР – 2022 року серед закладів ЗФПО міста КИЄВА

15.12.2022 року було проведено онлайн-конкурс “Кращий менеджер -2022” серед студентів ЗФПО м. Києва, міським методичним об’єднанням викладачів економіко-аналітичного циклу на базі ВСП “Оптико-механічний фаховий коледж Київського національного університету імені Тараса Шевченка”.

Конкурс професійної майстерності серед студентів дозволив визначити вміння майбутніх фахівців та перевірити їх здібності в напрямі оволодіння менеджментом як системи управління людьми та організаціями.

Хедлайнером конкурсу виступив особисто директор коледжу Гаприндашвілі Борис В’чеславович, який очолив організаційний комітет конкурсу і отримав подяку від ради директорів  ЗФПО м. Києва за високий професіоналізм і майстерність в організації і проведенні конкурсу наказ 12/2022 від 16.12.2022

Українська, що надихає

13.12.2022 року заступником директора з НМР, викладачем української мови та літератури Нестеренко Наталією в онлайновому режимі було проведено Всеукраїнський вебінар «Українська, що надихає». Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ГО «Ukraine Active». До заходу долучилося 407 осіб з усієї України.

Переглянути вебінар можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=xCVCA98e5xc

Спортивне життя в Коледжі

Вітаємо Глушко Анну з перемогою!

Вітаємо Глушко Анну з перемогою у ІІ Всеукраїнському конкурсі проєктів «Українська мова в об‘єктиві». Так тримати! Надалі перемагати!

Вітаємо студентку І курсу Касаткіну Любов (група ІПЗ-13)!

09.12.2022 І Круглий стіл «Праведники народів світу» / «Ключові історичні постаті ХХ століття» на базі ВСП ОМФК КНУ

Переможці:

Диплом І ступеню (13 балів)  –  Демченко Катерина (ІПЗ-12), Дуденкова Марія (ЖК-11), Кононюк Софія  (ПТБД-11), Нікітін Олександр (ПТБД-11), Надоденко Артур (МНТ-11), Попова Єлизавета (ЖК-11), Селецький Арсен (ЖК-11);

Диплом ІІ ступеню (10 балів)  – Глущак Аліна (ЖК-12), Косенюк Арсеній (ЖК-12), Кутова Софія (ЖК-11), Матяш Роман (ІПЗ-12), Ромашко Віоланта (ЖК-11), Скляр Альбіна (ПТБД-11), Танчинець Віоланта (ЕП/ОО-11), Черниш Аліна (ЖК-11);

Диплом ІІІ ступеня (8 балів)  –  Кондратович Владислава (ЖК-12), Конопельнюк Назар (ПТБД-11), Лесняк Аліна (ІПЗ-11), Маньковський Віталій (МНТ-11), Плетяк Денис (ПТБД-11), Сом Марія (ЕП/ОО-11).

Керівництво організаційного комітету:

Гаприндашвілі Б.В. – директор Відокремленого структурного підрозділу «Оптико-механічний фаховий коледж  Київського національного університету імені Тараса Шевченка»

Нестеренко Н.В. – заступник директора з навчально-методичної роботи

Романюк О.В. – заступник директора Коледжу з виховної роботи

Панасюк Р.П. – голова циклової комісії суспільствознавства та гуманітарних наук

Програма І круглого столу

7.12.2022 відбулася І практична конференція «Провідні держави світу у ХХ столітті» на базі ВСП ОМФК КНУ

РЕЗУЛЬТАТИ:

Диплом І ступеню (13 балів)  –  Глушко Анна (ІПЗ-12), Вакушкіна Людмила (ЕП/ОО-11) / Кагодій Дарʼя (ЖК-11), Лакиза Сергій (МНТ-11), Лебедич Арсеній (ПТБД-11), Селецький Арсен (ЖК-11), Смульська Єлизавета (ЖК-12);

Диплом ІІ ступеню (10 балів)  – Глущак Аліна (ЖК-12), Горох Олександра (ЕП/ОО-11), Демченко Катерина (ІПЗ-12), Дуденкова Марія (ЖК-11), Нікітін Олександр (ПТБД-11), Падалка Анна (ІПЗ-12), Семенова Валерія (ІПЗ-13), Черниш Аліна (ЖК-11), Щур Діана (ІПЗ-13);

Диплом ІІІ ступеня (8 балів)  –  Бабчук Анастасія (ПТБД-11), Гуменюк Ангеліна (ПТБД-11), Конопельнюк Назар (ПТБД-11), Петрова Вікторія (ЖК-11), Стариченко Роман (ІПЗ-13), Скляр Альбіна (ПТБД-11), Серпокрилова Кароліна (ПТБД-11), Шевченко Ростислав (ІПЗ-12)

Керівництво організаційного комітету:

Беззубов Д.О. – історик, доктор юридичних наук, професор, представник напряму наукових досліджень з питань суспільної безпеки

Гаприндашвілі Б.В. – директор Відокремленого структурного підрозділу «Оптико-механічний фаховий коледж  Київського національного університету імені Тараса Шевченка»

Нестеренко Н.В. – заступник директора з навчально-методичної роботи

Романюк О.В. – заступник директора Коледжу з виховної роботи

Панасюк Р.П. – голова циклової комісії суспільствознавства та гуманітарних наук

Програма І конференції(файл)

Он-лайн зустріч з Кобржицьким В.В.

Відбулась он-лайн зустріч на платформі ZOOM з

Кобржицьким Вячеславом Всеволодовичем

коментатором автоспорту на телеканалах групи Setanta Sports та сімрейсингу на YouTube каналі КМАМК (Київський міський АвтоМотоКлуб).

Попри віялові вимкнення до заходу доєдналось понад 40 учасників, яких зацікавили питання особливостей професії саме коментатора у журналістиці; поліпрофесіональність як запит роботодавця; знання іноземних мов як запоруку затребуваності та успіху у журналістиці тощо.

В’ячеслав Всеволодович є прикладом здійснення мрій дитинства, займається улюбленою справою й отримує задоволення від роботи. Його приклад надихає і мотивує студентів на боротьбу за власну мрію!

Вітаємо студентку ЖК-12 Кондратович В.П.

Студенти коледжу 05.12.2022 прийняли участь у XV Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» з української мови та літератури та отримали дипломи різних ступенів

Добрий ранок, шановні колеги. Молодіжний центр університету проводить конкурс авторської пісні та поезії.

Молодіжний центр університету проводить конкурс авторської пісні та поезії. https://t.me/timetoknu1/1314

Літопис

До уваги студентів та викладачів!
Відокремленого структурного підрозділу
«Оптико-механічний фаховий коледж
Київського національного університету імені Тараса Шевченка»
Волонтерський загін реалізовує проект «ЛІТОПИС ОЧИМА ОЧЕВИДЦІВ», мета якого збереження для нащадків
правдивої інформації про перший місяць другої хвилі повномасштабної війни росії на території України. Завдання: описати події,
які відбувались з Вами (Вашою родиною/сімʼєю) перший місяць від початку другої хвилі війни. Планується електронне та
друковане видання. Термін подачі матеріалів до 20 листопада 2022 року.
Вимоги до друкованих матеріалів:
– Матеріали надсилати на адресу 10@swisscows.email та обовʼязково продублювати на ovromanuk@gmail.com
– Тема листа: «ЛІТОПИС ОЧИМА ОЧЕВИДЦІВ» від ПІБ, група;
– Текст у форматі Microsoft Word (RTF, doc) названий Літопис_Сидоренко (після надіслання матеріалів на наші е-мейли
очікуйте підтвердження їх отримання та включення до списку учасників літопису)
– Крайній лівий куток фото, під яким ПІБ та для студентів група, для викладача – вчений ступінь, вчене звання, посада, e-mail
автора;
– 600-1500 тис слів українською мовою (по тексту дозволяються фото подій);
– Arial Narrow, 9 кегль, 1,0 інтервал, поля – усі 2 см, абзац – Tab;
– Орієнтація сторінки виключно книжкова;
– Колір шрифта – чорний;
– Зберігайте фото у тексті документу та додатково у листі у форматі JPEG;
– Відеоматеріали розповіді або подій зберігайте у форматі mp4, avi
Поки пам’ять не стерла ці сторінки життя, збережемо їх для себе і нащадків

25.11.2022 День проти домашнього насильства

СТОП домашнє насильство (покликання на презентацію)

24.11.2022 Запитай у психолога

Навчання в університеті — це справді захопливий період твого життя, однак він також може принести з собою деякі життєві труднощі: поганий настрій, труднощі в адаптації до змін, зволікання перед виконанням навчальних завдань або відчуття стресу під час підготовки та здачі іспитів. Запрошуємо тебе на зустріч у прямому ефірі, де матимеш нагоду поспілкуватися з консультантом ПС КНУ та отримати відповіді на питання щодо твого психоемоційного стану під час сесії та не тільки Навіть якщо ти не маєш конкретного запиту, ми все одно запрошуємо доєднатись, буде цікаво Тема зустрічі: Стрес під час сесійного періоду Коли: 24 листопада (четвер) Час: 12.00-13:00 Де: прямий ефір на нашій сторінці в Instagram Спікерки: практична психологиня Галина Лаптєва та ведуча Анастасія Поліщук Які твої дії? Для того аби психолог мав можливість відповісти на твоє анонімне питання, необхідно завчасно задати його до 21 листопада (понеділок) у ґуґл-формі Чат прямого ефіру також буде відкритий для спілкування Запис ефіру буде доступний на сторінці YouTube, тож ти маєш змогу його переглянути у зручний час Також є чудова можливість отримати після заходу «Методичні рекомендації зі зміцнення резильєнтності», розроблені фахівцями Психологічної служби КНУ імені Тараса Шевченка Для цього у формі вкажи свій e-mail! Тримаймося та підтримуймо одне одного! #психологічнездоровя

18.11 відбувся вебінар для студентів коледжу Вимоги до індивідуальних та конкурсних робіт студентів

17.11.2022 День студента, привітнання від голови СП коледжу

День працівників радіо, телебачення та зв’язку

16 листопада-особливий день в житті журналістів. Ми вітаємо всіх, хто сьогодні захищає наш інформаційний фронт із Днем працівників радіо, телебачення та зв’язку!

Від 1994 року цей день став офіційним професійним святом в Україні за наказом  Президента, оскільки саме цього дня 1924 року в Харкові вийшла в ефір перша передача Українського радіо.

До Дня працівників радіо і телебачення студенти коледжу мали нагоду, незважаючи на виклики часу, зустрітися онлайн з українським телеведучим каналу «Рада», ведучим YouTube-каналу «Politeka Online», переможцем Загальнонаціональної програми «Людина року» у номінації «Нова генерація року» (2020) Вадимом Герасимовичем.

Ця зустріч викликала у студентів певні роздуми й відчуття:

 • «Доброго дня! Мені дуже сподобалася онлайн-конференція з Вадимом Герасимовичем. Були порушені дуже важливі та цікаві теми для майбутніх журналістів. Зустріч пройшла легко та на позитиві, але водночас було багато корисної інформації» (Владислав Музика)
 • «Саме такі люди, як Вадим Герасимович, надихають і своїм прикладом змушують діяти, діяти та покращувати, в першу чергу, себе. Зустріч була неперевершена, цікава та змістовна. Я рада, що ми отримали такий унікальний шанс дізнатися для себе щось нове та корисне». (Аліна Глущак)
 • «Війна і умови часу, в якому ми живемо, перевернули журналістику на 180°. Облаштовані студії новин в бомбосховищах, снайпери на дахах прямо під час етерів та репортажі під обстрілами – так працюють спеціалісти у військовий час. Журналіст у наш час – голос фронту, що має доносити лише перевірену і відфільтровану інформацію, бо має величезний вплив на українців…» (Єлизавета Попова)
 • «Наша зустріч із паном Вадимом Герасимовичем не пройшла марно, та ще раз загострила увагу на значенні якісної журналістики для суспільства у складний воєнний час. Було неймовірно важливо почути про роботу, яку щодня проводять наші медіаколеги для забезпечення українців достовірною інформацією у часи, коли вона цінніша за золото. «Не скривди» таким висловом наш гість надзвичайно влучно ототожнив діяльність журналістів із лікарями. Дійсно, словами, які виходять із вуст ведучих, як і скальпелем, можливо врятувати, але головне не поранити. Брати участь у цій дискусії було гарним досвідом для мене…» (Арсен Селецький)

Дякуємо Вадиму Герасимовичу та нашим журналістам за професіоналізм та громадянську позицію у висвітленні подій воєнного часу! Разом до Перемоги!

Давай сортувати разом

11.11.2022 відбувся вебінар для студентів коледжу

Сучані вимоги до доповідей та рефератів

День української писемності та мови

     9 листопада наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом Президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року.

    За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови

     Цього року цей день для українців-особливий, адже він об’єднує нашу націю у єдину культурно-духовну спільноту у важкий випробувальний воєнний час, нагадуючи: «Мова-то наша зброя у боротьбі з агресором, російським окупантом».

    ВСП «Оптико-механічний фаховий коледж КНУ імені Тараса Шевченка» долучається до вшанування цього дня у таких спільних акціях:

 • Написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності;
 • Перегляду документального фільму «Соловей співає, доки голос має» і онлайн-зустрічі з авторкою сценарію фільму Лесею Воронюк;
 • Онлайн-екскурсіях до Національного музею літератури України до екзпозиції на тему: «Українська мова: від заборон до утвердження»;
 • Зустрічі з філологами Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка на засіданні медіалінгвістичного гуртка;
 • Конкурсу відеоробіт та постерів студентів Коледжу.

     Мусимо спільними, поєднаними зусиллями відродити зруйновану мовну ауру нашої землі.

     Кожне щире слово, вимовлене не по-українськи – це видаток з  нашої української скарбниці, який до неї вже ніколи не вернеться…

     Народ творить мову, але мова, у свою чергу, формує націю. З допомогою своєї мови мусимо стати сильнішими, маємо перемогти і вистояти!

    Спілкуймося українською…

Увага! Конкурс символіки студенського самоврядування ОМФК

Покликання на гугл форму:

https://docs.google.com/forms/d/1x2Yn6IWZ01HXwrKh9Gi1glyKVT8q7LotrQvVFQLn1GI/edit

Вебінар Перша психологічна допомога та підтримка у кризових ситуаціях

Інтерв’ю з військовим Антон, 25 років, Військовий, на полі бою знаходиться 1 рік. Прийняв наступ ворога одним із перших.

У цілях безпеки справжнє фото Військового не оприлюднюємо (фото з slovoidilo.ua)

Що стало для вас мотивацією піти захищати свою країну?

Антон:  Мотивацією була мрія бути десантником, жага доказати самому собі, що можу краще і більше. Захищати країну, людей України, нашу свободу спонукала проста думка: «Якщо я та подібні до мене не підемо тоді хто? Хто захистить моїх рідних і близьких, хто захистить  дітей, жінок , дідусів і бабусь?»

У моєму роду військ є гасло: «Завжди перші!» І ми йому слідуємо!

 • Що стало для вас переломним моментом, під час війни?

Антон: Побачене на полі бою, глибоко вражає як не цінують люди життя одне одного.

 • Як ви вважаєте, чим студенти можуть допомагати військовим?

Антон: Студенти допоможуть нам, передусім, якщо будуть виконувати усі умови збереження життя, а ще, якщо будуть вивчати свою професію на усі 100%  і вийдуть фахівцями своєї справи. Україну треба буде розбудовувати і не аби як, а так, щоб потім не було соромно перед тими, хто загинув виборюючи Ваше право жити у незалежній країні можливостей!

 • Які професії студентства важливі для майбутнього України?

Антон: Важливі усі професії, кожна професія має бути.  На даний момент важливі не тільки військові, або лікарі.. «Це як ланцюг, витягни одну ланку – єдність зруйновано», тому кожна людина, що працює є важливою для України, для нашого сьогодення і нашого майбутнього.

 • На Вашу думку, що є важливим для перемоги?

Антон: Дрібниць не буває! Наша єдність – наша сила. Досвід наших зовнішніх партнерів – наш досвід. Майстерна робота військових, стратегії і тактики, зброя і техніка – інструмент перемоги. Кожен, хто допомагає ділом військовим і кожен, хто на своєму місті якісно виконує роботу. Ми усі робимо перемогу, просто кожен як може і вміє.

 • А що буде далі?

Антон: А далі буде життя! Жінки будуть шити красиві сукеньки, чоловіки бавити малечу, земля цвітом забуяє. Українці щасливі бо вільні. Я так бачу те, що буде далі…

Інтерв’ю проводила студентка  1 курсу Відокремленого структурного підрозділу «Оптико-механічний фаховий коледж Київського університету імені Т.Шевченка», спеціальність «Журналістика» Владислава Кондратович

06.10.2022 о 16:00 в он-лайн режимі відбулась

Загальна конференція делегатів студентів

Відокремленого структурного підрозділу «Оптико-механічний фаховий коледж Київського національного університету імені Тараса Шевченка»

У конференції узяло участь 100 делегатів – студентів усіх курсів та усіх спеціальностей Коледжу, які розглянули питання затвердження «Положення про студентське самоврядування» та вибору кандидатур активу студентського самоврядування.

Шляхом відкритого голосування більшістю голосів (протокол № 1 від 06.10.2022 Загальної конференції делегатів студентів Коледжу) було затверджено «Положення про студентське самоврядування» та наступний актив:

 1. Бондарєва Єлізавета ІПЗ-41
 2. Вакушкіна Людмила ЕП/ОО-11
 3. Діч Артем ІПЗ-41
 4. Банченко Богдан ЕП/ОО-21
 5. Дзюбенко Олександр ІПЗ-11
 6. Задерей Максим ІПЗ-21
 7. Каламурза Георгій ІПЗ-12
 8. Кобчук Руслан МНТ-11
 9. Кондратович Владислава ЖК-12
 10. Коротков Даніел ІПЗ-11
 11. Лесняк Анна ІПЗ-11
 12. Макаренко Даніїл ІПЗ-21
 13. Пизін Данило ІПЗ-12
 14. Самутіна Єлізавета ПТБД-21
 15. Світличний Павло ЖК-11
 16. Селецький Арсен ЖК-11
 17. Худоба Валерія ІПЗ-11
 18. Цяк Олег ІПЗ-12
 19. Шидлюх Ніка ЖК-31
 20. Шевченко Ростислав ІПЗ-12

ЗУСТРІЧ ІЗ ІТА «ЮН – ПРЕС»

5 жовтня 2022 року у Відокремленому структурному підрозділі «Оптико-механічний фаховий коледж Київського національного університету імені Тараса Шевченка» відбулася  зустріч студентів – журналістів першого курсу з керівництвом Інформаційно – творчого агентства “ЮН – ПРЕС” Київського палацу дітей та юнацтва.

ІТА “ЮН -ПРЕС” – це сучасний столичний медіаосередок, який  упродовж  30 років піклується про юних журналістів  не  тільки столиці, а й інших міст України!

Відгуки про зустріч із ІТА

15.09.2022 в онлайн режимі о 16:00 на платформі ZOOM відбувся виховний захід «Ментальна мапа: ціль на майбутнє» для студентів 1 курсу Відокремленого структурного підрозділу «Оптико-механічний фаховий коледж Київського національного університету імені Тараса Шевченка». На заході були присутні майбутні журналісти, економісти та айтішники.

Студенти мали можливість на практиці повчитись використовувати додатковий і дієвий інструмент організації самостійної роботи, отримали навик раціонального планування свого майбутнього, підвищили якість та інтенсивність навчання, познайомились із теорію радіанного мислення, узгодили свої перспективні цілі на усіх етапах реалізації: від відображення мисленнєвих процесів у вербальній формі, через зародження ідеї, встановлення й аналізу системи зав’язків між елементами, продукування дочірніх ідей до досягнення мети. Отримані знання та навики зроблять студентів конкурентоспроможними та ефективними у всіх сферах життєдіяльності, зокрема професійній.

Виховний захід проводила заступник директора коледжу з виховної роботи, кандидат філософських наук Оксана Романюк.

Наші лідери

12 вересня 2022 в аудиторії імені М.О. Максимовича головного корпусу Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка відбулась урочиста подія, присвячена відзначенню Дня фізичної культури і спорту України.

День фізичної культури і спорту України офіційно засновано в 1994 році. Це свято здорового способу життя, сили духу, дисципліни та радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності. Традиційне святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

З привітальним словом до студентів-спортсменів звернувся ректор універсиету Володимир Анатолійович Бугров.

У зворушливій промові було відзначено особистий вклад кожного студента-спортсмена у розбудову спортивної міці України. Підкреслено неймовірні зусилля, які щоденно докладають молоді люди на шляху до переможних результатів у своїх видах спорту, акцентовано увагу на важливості для іміджу України на міжнародній арені їх кропіткої праці над собою і над успіхом.

Володимир Анатолійович подякував студентам, за натхненність, побажав майбутніх звитяг, спортивних досягнень, успішного подолання труднощів у здобуті перемог не лише у спорті, а й у навчанні.

Ректором було вручено іменні подяки кращим з  найкращих студентів-спортсменів університету та його підрозділів, зокрема студентам нашого Відокремленого структурного підрозділу «Оптико-механічний фаховий коледж Київського національного університету імені Тараса Шевченка»

Загалом адміністрацією університету було відзначено понад 100 студентів-спортсменів – майбутнього нашої держави.

Серед наших студентів також отримали подяки: Столбун Богдан, Богданов Іван, Ющенко Михайло, Щур Діана, Кутова Софія, Журавель Марк, Єщенко Аліна, Баженова Софія.

Зі святом, шановне товариство студентів, викладачів, батьків! День знань – особливе свято! Свято освіченості, інтелекту! Це день хвилювань, емоцій, гарного настрою, оптимізму, віри в прекрасне майбутнє. Мужньо тримаймо освітянський фронт. Будьмо незламними! Гордо несімо ім’я – УКРАЇНЕЦЬ. Адже доля нашої країни, без перебільшення, залежить сьогодні від кожного з нас, а історія твориться тут і зараз.

https://fex.net/ru/s/3kkf0se – відео привітання

1 вересня 2 2022(покликання на презентацію) 1 вересня 1 2022(покликання на презентацію) 1 вересня 3 2022(покликання на презентацію)

31 травня 2019 року студенти групи ЖК-21 спеціальності «Журналістика» відвідали прес-конференцію в Національній спілці журналістів України.

У Києві напередодні Міжнародного дня захисту дітей у прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція культурно-мистецького проекту «Байки UA: діти для дітей», метою якого є створення якісних дитячих українських аудіокниг за добіркою кращих байок відомого українського письменника Леоніда Глібова у вигляді 30 аудіотворів.

Твори начитують не диктори та відомі актори, а саме діти різних вікових категорій від 6 до 14 років.

У заході взяли участь: генеральний директор ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ», керівник проекту Діна Ібрагімова, перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, діти-читці та їх батьки, медійні партнери проекту, студенти-журналісти коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представники ЗМІ.

Під час прес-конференції організатори проекту спільно з дітьми-читцями розказали, як створюється проект, про його цікавинки та очікувані результати.

Після закінчення конференції студенти Коледжу мали можливість поспілкуватися з першим секретарем НСЖУ Ліною Кущ, отримали нові знання і поради від досвідчених колег.

Третій Загальноуніверситетський день відкритих дверей KНУExpo

1 червня 2019 року адміністрація та студенти Оптико-механічного коледжу взяли активну участь у третьому Загальноуніверситетському дні відкритих дверей KНУExpo, що відбувся в головному навчальному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Гості, які побували на заході, мали можливість поспілкуватися з адміністрацією, викладачами, студентами Коледжу; переглянути презентації спеціальностей. Майбутні абітурієнти ставили питання про особливості Вступної кампанії 2019 і навчання в Коледжі. Цікаві експерименти й досліди демонстрував голова циклової комісії Оптичних дисциплін Сокуренко О.М.

Київське відділення МАН вітає переможців!!!

Вручення нагород у відділенні фізики та астрономії Київської Малої академії наук відбулося 24.05.2019р. у приміщенні фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Призерів ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ вітали експерти та визнані професіонали в галузях фізики та астрономії.
Шлях до перемоги вихованців був нелегким, юні науковці пройшли всі етапи випробувань, аби довести експертам – але передусім самим собі – спроможність змінювати світ, використовувати відомі їм закони природи на користь людства.

Цього року переможцями ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів відділення фізики та астрономії стали 88 юних науковців, які отримали дипломи, та 48 учнів, які отримали грамоти.

Серед переможців є і студенти нашого ОМК КНУ ім. Тараса Шевченка.
Літошенко Дмитро – студент 2 курсу групи МНТ/ЕТ-21 здобув перемогу в ІІ етапі з роботою “Створення та дослідження склокерамічних композитних люмінісцентних перетворювачів світла “. Вітаємо Дмитра!!!

Під час виконання наукової роботи Дмитро проявив себе як старанний, відповідальний, ерудований та творчий студент.

Особливу шану та подяку висловлюємо керівникам:
Недільку С.Г. – професору, доктору фіз.-мат. наук, викладачу КНУ імені Тараса Шевченка та Микитюк А.О. – викладачу ОМК КНУ імені Тараса Шевченка, які зробили все для того, щоб їх вихованець зміг розкрити свій потенціал, зробити перший успішний крок у велику науку. А також батькам, які всіляко підтримували та вірили в успіх!

Ще раз вітаємо Дмитра із таким успішним результатом!
Бажаємо йому примножувати наукові досягнення у своєму творчому доробку!

Сподіваємося, що перемоги наших студентів будуть надихати вас виявляти в собі якості юних дослідників та винахідників!
Микитюк А.О.

ЩИРО ВІТАЄМО СОФІЮ МОЗОЛЕВСЬКУ, СТУДЕНТКУ «ЖК-21»

ЩИРО ВІТАЄМО СОФІЮ МОЗОЛЕВСЬКУ, СТУДЕНТКУ «ЖК-21»,
ЯКА ПОСІЛА ІІІ МІСЦЕ НА IX ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ З
УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ЗВО, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬ
ПІДГОТОВКУ МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА!!!

ВІТАЄМО ВИКЛАДАЧА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ КОВАЛЬ ВІКТОРІЮ
ВАСИЛІВНУ ІЗ ЦИМ ДОСЯГНЕННЯМ!

БАЖАЄМО СОФІЇ УСПІХІВ ТА ПОДАЛЬШИХ ПЕРЕМОГ!

«ШКОЛА ГЕРОЇВ» В ОПТИКО-МЕХАНІЧНОМУ КОЛЕДЖІ

15 травня 2019 року до нашого колежу завітав керівник бізнес-школи для дітей «Школа героїв» – Андрій Пушкар. Це людина, що має власну справу в Україні та отримує з неї і задоволення, і гроші. Він поділився досвідом у справах підприємництва, розповів про свій тернистий шлях до успіху, а також дав корисні поради з відкриття власного бізнесу і довів, що гроші можна заробляти на будь-чому.
Андрій також вислухав креативні ідеї студентів, відповів на всі неочікувані питання про своє життя та кар’єру і подискутував на політико-економічні теми. В актовій залі у цей день пролунало безліч свіжих, нових стартапів, які ладні були позмагатись одне з одним за іноземні інвестиції.
Найактивніші учасники дискусії потрапили в команду «головних» і вже у цю неділю (19.05.19) у 12-му павільйоні на ВДНГ відбудеться зустріч з Андрієм та всією його командою в офісі «Школи героїв». Ми дуже сподіваємось на подальшу співпрацю, і можливо, саме ідеї наших студентів колись змінять світ!

ВАЛЕРІЯ БОЛОБАН, СТУДЕНТКА ГРУПИ «ЖК-21»

16 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

16 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Прийди на пари у вишиванці та підтримай свою культуру

Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до коледжу, університету, школи чи садочка.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.У цей день вже традиційно організовують цікаві конкурси у мережі, наприклад, «Найкраща вишиванка» або «Найкраще фото» у вишиванці. Фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а також і українці за кордоном.

«ТИ ЗРОБИВ УСЕ, ЩО ЗМІГ»


27 березня 2019 року в Оптико-механічному коледжі відбулася презентація повісті Лесі Орляк «Ти зробив усе, що зміг».
Художньо-документальну повість «Ти зробив усе, що зміг» видано видавництвом «Джура» у 2017 році.
У творі відображено події, що “переживала Україна з початком російської агресії 2014 року. За словами авторки книги, на противагу байдужості, зрадам, лицемірному патріотизму у повісті висвітлено готовність до самопожертви і безкорисна любов до Батьківщини.
Зазначену книгу Леся Орляк присвятила світлій пам’яті свого сина, молодшого сержанта, командира гармати протитанкового батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади Олександра Орляка, який у 2015 році загинув у результаті мінометного обстрілу на опорному пункті «Станіслав» поблизу м. Дебальцевого, а також усім захисникам української держави.
На зустрічі були присутні Леся Орляк, директор видавництва «Джура» Василь Ванчур, студенти коледжу та викладачі.
По завершенню презентацї пані Леся підписала книги усім бажаючим.

Фотовиставка «В пошуках Америки»


15.03.2019р. студенти 1 курсу (групи МНТ-11 і МІФТ 11) Оптико-механічного коледжу з викладачем Гамалій О.М. відвідали фотовиставку відомого митця Ігоря Гільбо «В пошуках Америки», що проходила в рамках Програми ім. Фулбрайта в Україні. Ця виставка – своєрідний фотозвіт, підсумок вражень автора про подорож Америкою. Чорно-білий світ його «американських» фотографій доповнений цікавими замітками, написаними рукою талановитого майстра слова.
І. Гільбо – творчо-обдарована особистість, життєлюб і філософ, фотограф, художник, перекладач, письменник, видавець. Учасник багатьох міжнарожних виставок. Людина, в творчому доробку якої є фото режисера С. Параджанова, конструктора О. Антонова, актора Марселя Марсо та багатьох інших. Теплі і проникливі його знімки звичайних, простих людей. У кожному він підмічає особливе. Автор уміє Бачити і показати це. Йому є чим поділитись з молоддю, що він із задоволенням зробив під час зустрічі.
Студенти мали можливість не тільки під незвичним, «неглянцевим» кутом побачити іншу країну, а й отримати відповіді на свої запитання від Майстра своєї справи як майбутні спеціалісти оптичних приладів.

ВІТАЄМО!

ЩИРО ВІТАЄМО СТУДЕНТКУ ГРУПИ ЖК-21 СОФІЮ МОЗОЛЕВСЬКУ, ЯКА ПОСІЛА 1 МІСЦЕ У 2 ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ!
БАЖАЄМО ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ ТА ПЕРЕМОГ!

«І оживе добра слава, слава України!»

6 березня 2019 року студенти Оптико-механічного коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяли активну участь у літературно-мистецькому заході «І оживе добра слава, слава України!» (до 205-ої річниці від Дня народження Тараса Шевченка), який відбувся в Національному музеї літератури України.

Молодь натхненно декламувала поезію Великого Кобзаря.

Розпочала літературно-музичну композицію Олена Слюсар віршем «Заповіт».

Дуже лірично та ніжно виконала колискову пісню на слова Тараса Шевченка «Ой, люлі, люлі» Аліса Попович.

Проникливими були виступи Тетяни Опришко «Не має гірше, як в неволі» та Валерії Болобан «І виріс я на чужині».

Захар Попович емоційно прочитав уривок із поеми «Сон».

Шевченківські свята завжди припадають на березень, на прихід довгоочікуваної весни, коли відбувається оновлення в природі, з теплих країв повертаються птахи. У виконанні Івана Остапенка прозвучала музична композиція «Жайворонок».

Патейчук Глафіра продекламувала вірш «Досі сниться». А Юлія Желіба запропонувала поезію «Розрита могила».

Вірш «Мені однаково» прочитала Марія Павловська. А Лупинка Аліна розповіла вірш «Тече вода в синє море».

У виконанні Шемігон Вікторії прозвучав уривок із послання «І мертвим, і живим».

Дуже по-сучасному прозвучала пісня на слова Тараса Шевченка «Минають дні, минають ночі» у виконанні Аліси Попович, Юлії Кишковської, Вікторії Шемігон та Ігоря Ільїнського.

А Валерія Томашевська познайомила усіх присутніх із власною поезією «Як сказати, віщий Батьку!»

Усі виступи супроводжувалися презентацією до творів Тараса Шевченка.

Літературно-мистецький захід «І оживе добра слава, слава України!» завершився спільним урочистим виконанням гімну Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

 1. Літературно-музичну композицію до 205-ої річниці від Дня народження Тараса Шевченка підготувала Герасимович М.В., заступник директора коледжу, викладач філологічних дисциплін.

ПЕРШИЙ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ Л. М. КРАВЧУК ЗУСТРІВСЯ ЗІ СТУДЕНТАМИ ОПТИКО-МЕХАНІЧНОГО КОЛЕДЖУ

Заняття з дисципліни «Захист Вітчизни»

ЗІ СТУДЕНТАМИ ОПТИКО-МЕХАНІЧНОГО КОЛЕДЖУ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Участь студентів ОМК Всеукраїнському Хакатоні Аграрних Інновацій – 2018

 

21-го лютого  відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті героїв Небесної Сотні.

17-18 лютого 2018 року відбувся  “IoT HACK!”

14 лютого 2018 року, у День усіх закоханих,  в актовій залі Оптико-механічного коледжу відбувся святковий концерт – конкурс «ОМК МАЄ ТАЛАНТИ».

У цей день у залі, яка зібрала глядацький  аншлаг, виступали студенти.  Під бурхливі оплески присутніх, актори-аматори демонстрували свої різноманітні та цікаві таланти.

Студенти підготували багату на жанри концертну програму, яка була представлена ліричними співами,  запальними танцями, проникливим прочитанням віршів.  Професійна гра на музичних інструментах – скрипці та акордеоні – зачаровувала глядачів. Емоційний виступ учасника із вправами тхеквондо змусив понервувати всіх присутніх у залі. А гімнастичний номер, який вперше був продемонстрований на сцені коледжу, став справжньою окрасою концерту.

Все відбувалося за усіма сучасними канонами шоу. 14 конкурсних номерів оцінювало журі, до складу якого, крім представників коледжу, увійшли зіркові гості – журналіст та телеведучий Ігор Мартиненко та співачка, акторка телесеріалу «Школа», представниця України на дитячому конкурсі «Євробачення- 2015» Анна Трінчер.

Сім найкращих номерів були відібрані для виступу у гранд-фіналі «ОМК МАЄ ТАЛАНТИ», який заплановано на весну цього року у Червоному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка.

Конкурсанти, що отримали найбільшу кількість балів від журі та посіли відповідно призові місця, були відзначені подарунками.

Офіційним партнером свята виступив Київський національний академічний театр оперети на чолі з художнім керівником – генеральним директором, народним артистом України Богданом Струтинським.

Усі учасники концерту отримали запрошення на вистави театру.

7 лютого в актовій залі Оптико-механічного коледжу Київського національного університету ім. Т. Шевченка відбулася цікава подія.

У гості до студентів приїхав славетний воротар київського «Динамо» та Національної збірної України Олександр Шовковський.

Захід, організований Оптико-механічним коледжем КНУ ім. Шевченка, громадською організацією «Ветерани ФК «Динамо» Київ» за підтримки футбольного клубу «Динамо» Київ, відбувся в рамках проекту «Зустріч із Легендою».

Протягом майже двох годин Олександр Шовковський спілкувався зі студентами різних спеціальностей (журналістики, економіки та технічних – оптики, програмування) на різні теми та відповів на більше двох десятків запитань аудиторії.

Тема зустрічі була не лише футбольною, а більше про історію життя успішної людини. Як правильно ставити цілі та досягати мети, як подолати різного роду труднощі, бути психологічно стійким, не втратити мотивацію і знаходити для себе нові виклики.

Студенти із захопленням слухали Олександра Володимировича, який із радістю поділився життєвими мудростями та дав кілька професійних порад, що допоможуть їм у реалізації мрій та досягнені своїх цілей.

Після завершення спілкування найактивніші учасники отримали з рук Олександра Шовковського подарунки, а всі бажаючі – змогу сфотографуватися зі своїм кумиром.

31 січня 2018 року студенти – журналісти нашого коледжу (ЖК-21, ВС-31) відвідали український парламент.
Під час екскурсії студентів ознайомили з історією становлення українського парламентаризму, а також розповіли про діяльність Ради.
Майбутнім журналістам були продемонстровані кулуари, зона для брифінгу та сесійна зала Верховної Ради України.
Зокрема, студентам показали технічні засоби, які використовують народні обранці під час голосування, а також як розміщуються у сесійній залі парламентські фракції.
Молодь мала можливість також пересвідчитись в унікальності картини Олексія Кулакова «Державотворення», знайти на картині найвидатніших постатей Української Держави.
Сподіваємось, що через декілька років наші студенти працюватимуть у стінах Верховної Ради України не лише журналістами, а й народними депутатів, відстоюючи загальнонаціональні інтереси України.
Висловлюємо вдячність за організацію екскурсії Голові Комітету Верховної ради України у закордонних справах, народному депутату України Ганні Гопко та її помічниці Катерині Мусієнко.

Вітаємо, студенти, з вашим святом!
Бажа
ємо  усім  життєвого  тепла,
Щоб  кожна  нашесть  згадувалась  жартом,
Щоб  вічна  юність  у  душі  цвіла!
Побільше  вам  завзяття  й  оптимізму,
Усміхненості  й  іскорки  в  очах.
Своє  життя  наповнюйте  ви  змістом,
Літайте  десь  на  вічних  двигунах!

 

ЗІ СВЯТОМ!!!

 

25 січня 2018 року в Тетянин день і День студента в Оптико-механічному коледжі відбулося свято – Солодка перерва.  Студенти ділилися цікавими історіями, розповідали анекдоти, декламували вірші, співали і танцювали. Усіх пригощали  солодощами. А найактивніші отримають подарунки. 

31 січня 2018 року студенти – журналісти нашого коледжу (ЖК-21, ВС-31) відвідали український парламент.
Під час екскурсії студентів ознайомили з історією становлення українського парламентаризму, а також розповіли про діяльність Ради.
Майбутнім журналістам були продемонстровані кулуари, зона для брифінгу та сесійна зала Верховної Ради України.
Зокрема, студентам показали технічні засоби, які використовують народні обранці під час голосування, а також як розміщуються у сесійній залі парламентські фракції.
Молодь мала можливість також пересвідчитись в унікальності картини Олексія Кулакова «Державотворення», знайти на картині найвидатніших постатей Української Держави.
Сподіваємось, що через декілька років наші студенти працюватимуть у стінах Верховної Ради України не лише журналістами, а й народними депутатів, відстоюючи загальнонаціональні інтереси України.
Висловлюємо вдячність за організацію екскурсії Голові Комітету Верховної ради України у закордонних справах, народному депутату України Ганні Гопко та її помічниці Катерині Мусієнко.

27 грудня 2017 року в актовій залі Оптико-механічного коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка за участю студентів відбулося новорічне свято для дітей співробітників.
У гості до малечі завітали Дід Мороз із Снігуронькою, а також відомі казкові персонажі – Попелюшка, Червона Шапочка, Незнайко, Кнопочка, Матуся Зима, Сніжинки, Старий Новий Рік, Новий Рік та інші.
Свято відбулося під акомпанемент новорічних хітів, танців, хороводів, конкурсів. У свою чергу, діти радували присутніх віршами та привітаннями з прийдешнім Новим 2018 роком.
У залі панувала атмосфера піднесення, гарного настрою та творчості.
Основна програма дійства завершилась виходом на сцену усіх акторів-аматорів з бенгальськими вогниками під легендарну пісню гурту «Abba» «Happy New Year». Вибух святкового конфеті став кульмінацією новорічного свята.
Але й на цьому новорічна казка не закінчилась. Разом із малечею учасники концерту залюбки фотографувалися та продовжували танцювати та водити хороводи.
Вітаємо усіх з прийдешнім Новим 2018 роком та Різдвом Христовим. Миру, любові, злагоди та здійснення мрій!
Зі святом!

КРУГЛИЙ СТІЛ. КІБЕРБЕЗПЕКА

ЗУСТРІЧ ІЗ ВЕДУЧИМ ЄВРОБАЧЕННЯ