заміни-15.04-19.04-1-1

«ТИ ЗРОБИВ УСЕ, ЩО ЗМІГ»


27 березня 2019 року в Оптико-механічному коледжі відбулася презентація повісті Лесі Орляк «Ти зробив усе, що зміг».
Художньо-документальну повість «Ти зробив усе, що зміг» видано видавництвом «Джура» у 2017 році.
У творі відображено події, що “переживала Україна з початком російської агресії 2014 року. За словами авторки книги, на противагу байдужості, зрадам, лицемірному патріотизму у повісті висвітлено готовність до самопожертви і безкорисна любов до Батьківщини.
Зазначену книгу Леся Орляк присвятила світлій пам’яті свого сина, молодшого сержанта, командира гармати протитанкового батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади Олександра Орляка, який у 2015 році загинув у результаті мінометного обстрілу на опорному пункті «Станіслав» поблизу м. Дебальцевого, а також усім захисникам української держави.
На зустрічі були присутні Леся Орляк, директор видавництва «Джура» Василь Ванчур, студенти коледжу та викладачі.
По завершенню презентацї пані Леся підписала книги усім бажаючим.

заміни-15.04-19.04-1-1

Фотовиставка «В пошуках Америки»


15.03.2019р. студенти 1 курсу (групи МНТ-11 і МІФТ 11) Оптико-механічного коледжу з викладачем Гамалій О.М. відвідали фотовиставку відомого митця Ігоря Гільбо «В пошуках Америки», що проходила в рамках Програми ім. Фулбрайта в Україні. Ця виставка – своєрідний фотозвіт, підсумок вражень автора про подорож Америкою. Чорно-білий світ його «американських» фотографій доповнений цікавими замітками, написаними рукою талановитого майстра слова.
І. Гільбо – творчо-обдарована особистість, життєлюб і філософ, фотограф, художник, перекладач, письменник, видавець. Учасник багатьох міжнарожних виставок. Людина, в творчому доробку якої є фото режисера С. Параджанова, конструктора О. Антонова, актора Марселя Марсо та багатьох інших. Теплі і проникливі його знімки звичайних, простих людей. У кожному він підмічає особливе. Автор уміє Бачити і показати це. Йому є чим поділитись з молоддю, що він із задоволенням зробив під час зустрічі.
Студенти мали можливість не тільки під незвичним, «неглянцевим» кутом побачити іншу країну, а й отримати відповіді на свої запитання від Майстра своєї справи як майбутні спеціалісти оптичних приладів.

заміни-15.04-19.04-1-1

ВІТАЄМО!!!!!!!

ЩИРО ВІТАЄМО СТУДЕНТКУ ГРУПИ ЖК-21 СОФІЮ МОЗОЛЕВСЬКУ, ЯКА ПОСІЛА 1 МІСЦЕ У 2 ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ!
БАЖАЄМО ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ ТА ПЕРЕМОГ!

заміни-15.04-19.04-1-1

«І оживе добра слава, слава України!»

6 березня 2019 року студенти Оптико-механічного коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяли активну участь у літературно-мистецькому заході «І оживе добра слава, слава України!» (до 205-ої річниці від Дня народження Тараса Шевченка), який відбувся в Національному музеї літератури України.

Молодь натхненно декламувала поезію Великого Кобзаря.

Розпочала літературно-музичну композицію Олена Слюсар віршем «Заповіт».

Дуже лірично та ніжно виконала колискову пісню на слова Тараса Шевченка «Ой, люлі, люлі» Аліса Попович.

Проникливими були виступи Тетяни Опришко «Не має гірше, як в неволі» та Валерії Болобан «І виріс я на чужині».

Захар Попович емоційно прочитав уривок із поеми «Сон».

Шевченківські свята завжди припадають на березень, на прихід довгоочікуваної весни, коли відбувається оновлення в природі, з теплих країв повертаються птахи. У виконанні Івана Остапенка прозвучала музична композиція «Жайворонок».

Патейчук Глафіра продекламувала вірш «Досі сниться». А Юлія Желіба запропонувала поезію «Розрита могила».

Вірш «Мені однаково» прочитала Марія Павловська. А Лупинка Аліна розповіла вірш «Тече вода в синє море».

У виконанні Шемігон Вікторії прозвучав уривок із послання «І мертвим, і живим».

Дуже по-сучасному прозвучала пісня на слова Тараса Шевченка «Минають дні, минають ночі» у виконанні Аліси Попович, Юлії Кишковської, Вікторії Шемігон та Ігоря Ільїнського.

А Валерія Томашевська познайомила усіх присутніх із власною поезією «Як сказати, віщий Батьку!»

Усі виступи супроводжувалися презентацією до творів Тараса Шевченка.

Літературно-мистецький захід «І оживе добра слава, слава України!» завершився спільним урочистим виконанням гімну Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

  1. Літературно-музичну композицію до 205-ої річниці від Дня народження Тараса Шевченка підготувала Герасимович М.В., заступник директора коледжу, викладач філологічних дисциплін.
заміни-15.04-19.04-1-1

Зустріч студентів Оптико-механічного коледжу з Першим Президентом України Леонідом Кравчуком

 

5 березня 2019 року в Оптико-механічному коледжі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася зустріч студентів та викладачів з Першим Президентом України Л.М.Кравчуком.

Поважний гість вже вдруге зустрічається з молоддю нашого навчального закладу. Під час першої зустрічі, яка відбулася 14 березня 2018 року, Леонід Кравчук, якому було приємно поспілкуватися зі студентами, пообіцяв через рік знову зустрітися в стінах коледжу. Як бачимо, Леонід Макарович свого слова дотримав.

Під час зустрічі Перший Президент охоче відповідав на запитання молоді, які стосувалися актуальних тем в Україні. Зокрема, Леонід Кравчук закликав молодь не бути пасивною, а активно брати участь у громадському житті країни. «Якщо Ви хочете реальних змін на краще і Вам не подобається те, що ми маємо на сьогоднішній день, то не можна залишатися пасивними», – закликав гість.  На запитання, що треба робити, щоб бути успішним, Л.М.Кравчук відповів, що необхідно наполегливо вчитися та займатися справою, яка приносить задоволення.

По завершенню зустрічі Леонід Кравчук сфотографувався з усіма бажаючими та залишив побажання в Гостьовій книзі  Оптико-механічного коледжу.

заміни-15.04-19.04-1-1

Міжнародний день рідної мови в ОМК

Міжнародний день рідної мови, також Міжнародний день материнської мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.

Насиченим видався цей день для студентів Оптико-механічного коледжу. У нашому навчальному закладі 21 лютого відбулася олімпіада з рідної мови серед першокурсників. Також студенти І-ІІ курсів відвідали Національний музей літератури України і подивились виставу «Сойчине крило» за однойменною новелою Івана Франка.

заміни-15.04-19.04-1-1

Вшанування памяті Героїв Небесної Сотні в Оптико-механічному коледжі

 

20 лютого, відповідно до Указу Президента України, встановлено День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У цей день ми згадуємо та вшановуємо пам’ять людей, які загинули під час трагічних подій на Майдані в Києві у лютому 2014 року.

Під час Революції Гідності 2013-2014 років  відважні громадяни та справжні патріоти вийшли відстоювати своє право на достойне та краще життя.

Події, 5-ти річної давнини, дійсно  сколихнули  світ та не залишили байдужими жодної людини.

В Оптико-механічному коледжі 20 лютого відбулися заходи, присвячені цим сумним подіям, які підготували студенти разом із викладачем історії Панасюком Р.П.

Також студенти та викладачі взяли участь у пам’ятних заходах,що відбулися в Печерській РДА.

У ході заходу присутні переглянули документальний фільм Володимира Тихого “Небо падає. Три місяці з життя Устима Голоднюка”.

Фільм “Небо падає. Три місяці з життя Устима Голоднюка” — один із серії фільмів об’єднання “Вавилон-13”, присвячених Майдану, подіям кінця 2013—початку 2014 років. Головний герой Устим Голоднюк — юнак у блакитній касці миротворця, який загинув 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській.

По закінченню перегляду фільму виступив один із акторів фільму – учасник Майдану Станіслав Юраш. Він розповів про події Майдану, які бачив на власні очі, висловив свою думку та ставлення до Революції Гідності. Студенти та викладачі мали змогу задати питання Святославу та разом їх обговорити.

заміни-15.04-19.04-1-1

Пам’яті Героїв Крут

                                                                          Ще юнаки, ще майже діти,

                                                                         А навкруги і смерть, і кров.

“На порох стерти, перебити!” —

                                                     Іде на Київ Муравйов.

                                                          Полків його не зупинити,

                                                                        Та рано тішаться кати:

                                                              Коли стають до зброї діти,

                                                                       Народ цей — не перемогти!

       Ці рядки український поет Микола Луків присвятив подвигу української молоді – студентам і гімназистам,  які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя.

       Ця героїчна та водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.

       Влучно кажуть, що той, хто не знає минулого, не вартий свого майбутнього. Саме тому 29 січня 2019 року в Оптико-механічному коледжі відбулися заходи до Дня пам’яті Героїв Крут. Пройшли виховні години на тему: «Вони загинули за те, щоб Україна була незалежною». Студенти коледжу та викладачі вшанували пам’ять юних героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника Героїв Крут на Аскольдовій могилі. Саме там були поховані 27 молодих воїнів, які після бою потрапили в полон до більшовиків і були страчені окупантами.

       Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися,  невмируща. Вічна їм пам’ять


 

                 

          

            

         

         

заміни-15.04-19.04-1-1

21 листопада – День Гідності та Свободи

21 листопада в рамках національно-патріотичного виховання молоді Печерського району, в актовій залі Печерської районної в місті Києві державній адміністрації було проведено захід до Дня Гідності та Свободи.

На заході були присутні члени родин Героїв Небесної Сотні, представники громадськості, інститути громадянського суспільства, а також активна молодь, студенти навчальних закладів Печерського району.

Активну участь у події взяли студенти Оптико-механічного коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У виконанні Марії Цибенко (вокал) і Дарини Лагодної (скрипка) прозвучала пісня «Свіча», слова якої поет Богдан Стельмах поклав на «Мелодію ля-мінор» Мирослава Скорика. Пісня присвячена трагедії Голодомору в Україні 1932-1933 рр.

Олександра Паламарчук презентувала зворушливу авторську поезію «Лист солдату». Вірш присвячений усім захисникам України, які беруть участь у війні на Сході держави.

Танцювальний дует Валерії Болобан та Максима Пилипенка подарував казковий вальс і запальний джайв.

Родзинкою дійства став виступ першокурсниці Аліси Попович. У її виконанні прозвучали дві пісні: «Калина» й авторська – «Ілюзія».

Адміністрація коледжу висловлює щиру вдячність усім учасникам заходу за особисту творчість, ініціативність, популяризацію національно-патріотичного духу серед молоді  та бажає міцного здоров’я, мирного неба, творчих злетів, наполегливості в навчанні та яскравих студентських років.  

заміни-15.04-19.04-1-1

ВІТАННЯ З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТА!!!

Шановні студенти!
Вітаємо Вас зі святом – Міжнародним днем студента!

Нехай сесії здаються, в залікових книжках буде все гаразд і переведення з курсу на курс будуть безболісними! Але не тільки ж це головне в студентському житті! Нехай сьогоднішня відчайдушність, сміливість і молодість будуть з Вами на все життя, як і друзі,які завжди поруч!

 

 

 

З найкращими побажаннями, викладачі та адміністрація коледжу.