МІКРО- ТА НАНОСИСТЕМНА ТЕХНІКА

Спеціальність 153 Мікро- та наносистемна техніка

освітня програма Фотоніка та оптоінформатика

Мікро- та наноелектроніка – найсучасніший напрям у науці, техніці та виробництві, що дуже швидко розвивається в усьому світі. Наноелектроніка вивчає і використовує фізичні явища і процеси в електронних приладах, геометричні розміри яких сумірні з розмірами молекул і атомів. Наноелектроніка – це не тільки майбутнє, але надзвичайно важливий і перспективний напрям сучасної електроніки. Новітні швидкісні процесори й принципово нове медичне обладнання, комп’ютери, гаджети, роботи, інструменти тощо. Випускники спеціальності «Мікро- та наносистемна техніка» отримують всі необхідні знання з проектування, програмування та конструювання в мікро- і наноелектрониці. Попит на фахівців цієї спеціальності – один з найбільших в Україні та світі.

В останні роки оптичні та лазерні технології починають грати визначальну роль у найбільш перспективних секторах економіки, телекомунікаціях, обчислювальної техніки, медичному приладобудуванні та системах безпеки. Комп’ютерні електронні біомедичні системи, комп’ютерні діагностичні комплекси для електрокардіографії, ультразвукових досліджень, електроенцефалографії, системи інтелектуального моніторингу стану організму, системи біометричної ідентифікації особи, ультразвукова, ядерно-магнітна та рентгенівська комп’ютерна томографія, комп’ютерні системи підтримки прийняття рішень лікарем, автоматизована інтерпретація діагностичних даних – ось далеко неповний перелік сучасного біомедичного електронного обладнання, яке вимагає постійного вдосконалення та модернізації. Саме тому спеціалісти в галузі фізичної та біомедичної електроніки мають високі шанси працевлаштуватися на сучасному ринку праці.

Навчання за даною спеціальністю є єдиною на Україні можливістю отримати державні дипломи учбового закладу у галузі прикладних оптичних технологій.

Випускники мають можливість працювати на:

  • Підприємства аерокосмічного, військово-промислового комплексів, приладобудування.
  • Компанії та установи що працюють у галузі технічних засобів безпеки та охорони.
  • Компанії та установи що працюють у галузі телекомунікацій.
  • Компанії та установи що працюють у галузі сучасної медичної техніки.
  • Представництва та підрозділи всесвітньо відомих оптичних компаній таких як Carl Zeiss, Leica, Canon, Olympus, Nikon, General Electric та інші.