14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – день, який змінив життя на «до» і «після»

день, який змінив життя на «до» і «після»

Наші мужні земляки, що рятували ціною своїх життів людство від вимирання:

ЛОПАТЮК Віктор Іванович – черговий електромонтер електричного цеху Чорнобильської АЕС

Нагороджений орденом та відзнакою президента України – Хрест “За мужність” (Указ Президента України №298/96 від 26 квітня 1996 року)

Біографічна довідка: народився 22 серпня 1960 року у селі Лільов Чорнобильського району Київської області. У 1983 році закінчив Київський політехнічний інститут. Трудову діяльність на Чорнобильській АЕС розпочав з червня 1983 року електромонтером електричного цеху. В ніч аварії працював старшим черговим електромонтером на четвертому блоці 5-ї зміни. В екстремальних обставинах зробив все можливе для локалізації аварійної ситуації на електрообладнанні. Чесно і до кінця виконав свій обов’язок ціною власного життя. Помер 12 травня 1986 року від  променевої хвороби в 6-й Московській клінічній лікарні, де нічим не змогли допомогти.

ПРАВІК Володимир Павлович – начальник караулу 2-ї воєнізованої пожежної частини з охорони Чорнобильської АЕС

Нагороджений званням Герой Радянського Союзу з удостоєнням ордена (Указ Президії Верховної Ради СРСР від 25 вересня 1986 року)

Біографічна довідка: народився 13 червня 1962 року в місті Чорнобилі Київської області. Після закінчення школи в 1979 році навчався у Черкаському пожежно-технічному училищі МВС СРСР, з якого був випущений в 1982 році в званні лейтенанта внутрішньої служби. Служив начальником варти 2-ї воєнізованої пожежної частини Управління внутрішніх справ Київського облвиконкому (охорона Чорнобильської АЕС). Разом з іншими пожежними (В. Ігнатенко, В. Кибенком, Л. Телятниковым та ін.) брав участь у гасінні пожежі в перші години після аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року. Під час гасіння отримав високу дозу опромінення, був відправлений на лікування в Москву, де нічім не змогли допомогти. Помер в 6-й клінічної лікарні 11 травня 1986 року від променевої хвороби.

В кожному місті пам’ятають про трагедію у місті Чорнобиль: будують парки, сквери, пам’ятники, де містяни можуть з трепетом і вдячністю згадати своїх героїв.