Оптико-механічний фаховий коледж створений на базі Київського вечірнього механічного технікуму (наказ Міністерства оборонної промисловості СРСР від 20 липня 1984 року №248), який в свою чергу був заснований у 1956 році згідно з наказом Міністерства оборонної промисловості СРСР від 11 червня 1956 року №231.
У 2012 році технікум було реорганізовано в Оптико-механічний фаховий коледж Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
З 1991 року технікум підпорядкований Міністерству освіти і науки України.
Оптико-механічний фаховий коледж— це єдиний навчальний заклад в Україні, що здійснює підготовку техніків оптичної галузі для оборонної промисловості (космічної та ракетної техніки) та техніків з експлуатації та ремонту медичних оптичних приладів.
Головна мета навчального закладу — організація освітньої діяльності, що охоплює навчальну, методичну, виховну та культурну роботу.
Коледж розробив Державний стандарт спеціальності «Виробництво оптичних і оптико-електронних приладів» з підготовки молодших спеціалістів.
Матеріально-технічна і навчально-методична база технікуму дозволяє не лише готувати кваліфікованих молодших спеціалістів з існуючих спеціальностей, але і запроваджувати нові.
Організація навчального процесу проходить на високому методичному рівні за допомогою використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Усі практичні й лабораторні роботи мають методичне і технічне забезпечення.
Згідно з виданими ліцензіями Оптико-механічний фаховий коледж здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів за такими спеціальностями:
- 051 Економіка;
- 071 Облік і оподаткування;
- 076 Підприємицтво, торгівля та біржова діяльність;
- 061 Журналістика;
- 121 Іженерія програмного забезпечення;
- 152 Метрологія та інформаційно-виміювальна техніка;
- 153 Мікро- та наноситсемна техніка;
- 171 Електроніка.
У коледжі є всі умови для якісної підготовки фахівців!