КРУГЛИЙ СТІЛ. КІБЕРБЕЗПЕКА

29 листопада 2017 року у Комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони відбувся круглий стіл на тему: «Забезпечення безпеки кіберпростору у системі національної безпеки України».
У круглому столі взяли участь члени Комітету  народні депутати України, представники органів державної влади, наукових установ, неурядових рганізацій,іноземних експертів, громадськості, професійних асоціацій та підприємств.
З огляду на актуальність даної теми в нинішніх умовах, слухачем круглого столу став і студент 3 курсу нашого коледжу Артем Плужник.
На круглому столі розглянули стан забезпечення безпеки у кіберпросторі та аналіз відповідного законодавства, питання підготовки
фахівців з кібербезпеки в державному та приватному секторі, розвитку державно-приватного партнерства у напрямі захисту критичних інформаційних інфраструктур від кібер-загроз.
Відкриваючи засідання, Секретар Комітету Іван Вінник зазначив про необхідність активізації заходів, спрямованих на запобігання кіберзагрозам,адекватного реагування на кібератаки, усунення їх наслідків, зокрема в умовах особливого періоду.
Радник з питань кібербезпеки Офісу зв’язку НАТО в Україні Даніел Радан детально ознайомив учасників заходу з основними напрямами діяльності Трастового фонду НАТО  Україна з кіберзахисту.
Радник з правових питань Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) Хоакім Уарен представив широку презентацію законодавства ЄС з контролю за нематеріальними передачами невідчутних технологій, зупинившись на прикладі німецької моделі законодавства щодо контролю за наданням технічної допомоги.
Голова Служби зовнішньої розвідки України Єгор Божок наголосив на необхідності створення єдиного державного механізму захисту критичної державної інфраструктури від кібернетичних атак. Також він запропонував присутнім створити в державі єдиний центр гарантування безпеки в кіберпросторі.
Підбиваючи підсумки круглого столу, учасниками було акцентовано увагу на проблемних питаннях протидії кіберзагрозам для державних установ та бізнесу україни.