СТУДЕНТСЬКЕ ЖИТТЯ

31 травня 2019 року студенти групи ЖК-21 спеціальності «Журналістика» відвідали прес-конференцію в Національній спілці журналістів України.

У Києві напередодні Міжнародного дня захисту дітей у прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція культурно-мистецького проекту «Байки UA: діти для дітей», метою якого є створення якісних дитячих українських аудіокниг за добіркою кращих байок відомого українського письменника Леоніда Глібова у вигляді 30 аудіотворів.

Твори начитують не диктори та відомі актори, а саме діти різних вікових категорій від 6 до 14 років.

У заході взяли участь: генеральний директор ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ», керівник проекту Діна Ібрагімова, перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, діти-читці та їх батьки, медійні партнери проекту, студенти-журналісти коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представники ЗМІ.

Під час прес-конференції організатори проекту спільно з дітьми-читцями розказали, як створюється проект, про його цікавинки та очікувані результати.

Після закінчення конференції студенти Коледжу мали можливість поспілкуватися з першим секретарем НСЖУ Ліною Кущ, отримали нові знання і поради від досвідчених колег.

 

Третій Загальноуніверситетський день відкритих дверей KНУExpo

1 червня 2019 року адміністрація та студенти Оптико-механічного коледжу взяли активну участь у третьому Загальноуніверситетському дні відкритих дверей KНУExpo, що відбувся в головному навчальному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Гості, які побували на заході, мали можливість поспілкуватися з адміністрацією, викладачами, студентами Коледжу; переглянути презентації спеціальностей. Майбутні абітурієнти ставили питання про особливості Вступної кампанії 2019 і навчання в Коледжі. Цікаві експерименти й досліди демонстрував голова циклової комісії Оптичних дисциплін Сокуренко О.М.

 

Київське відділення МАН вітає переможців!!!

Вручення нагород у відділенні фізики та астрономії Київської Малої академії наук відбулося 24.05.2019р. у приміщенні фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Призерів ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ вітали експерти та визнані професіонали в галузях фізики та астрономії.
Шлях до перемоги вихованців був нелегким, юні науковці пройшли всі етапи випробувань, аби довести експертам – але передусім самим собі – спроможність змінювати світ, використовувати відомі їм закони природи на користь людства.

Цього року переможцями ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів відділення фізики та астрономії стали 88 юних науковців, які отримали дипломи, та 48 учнів, які отримали грамоти.

Серед переможців є і студенти нашого ОМК КНУ ім. Тараса Шевченка.
Літошенко Дмитро – студент 2 курсу групи МНТ/ЕТ-21 здобув перемогу в ІІ етапі з роботою “Створення та дослідження склокерамічних композитних люмінісцентних перетворювачів світла “. Вітаємо Дмитра!!!

Під час виконання наукової роботи Дмитро проявив себе як старанний, відповідальний, ерудований та творчий студент.

Особливу шану та подяку висловлюємо керівникам:
Недільку С.Г. – професору, доктору фіз.-мат. наук, викладачу КНУ імені Тараса Шевченка та Микитюк А.О. – викладачу ОМК КНУ імені Тараса Шевченка, які зробили все для того, щоб їх вихованець зміг розкрити свій потенціал, зробити перший успішний крок у велику науку. А також батькам, які всіляко підтримували та вірили в успіх!

Ще раз вітаємо Дмитра із таким успішним результатом!
Бажаємо йому примножувати наукові досягнення у своєму творчому доробку!

Сподіваємося, що перемоги наших студентів будуть надихати вас виявляти в собі якості юних дослідників та винахідників!
Микитюк А.О.

 

ЩИРО ВІТАЄМО СОФІЮ МОЗОЛЕВСЬКУ, СТУДЕНТКУ «ЖК-21»

ЩИРО ВІТАЄМО СОФІЮ МОЗОЛЕВСЬКУ, СТУДЕНТКУ «ЖК-21»,
ЯКА ПОСІЛА ІІІ МІСЦЕ НА IX ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ З
УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ЗВО, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬ
ПІДГОТОВКУ МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА!!!

ВІТАЄМО ВИКЛАДАЧА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ КОВАЛЬ ВІКТОРІЮ
ВАСИЛІВНУ ІЗ ЦИМ ДОСЯГНЕННЯМ!

БАЖАЄМО СОФІЇ УСПІХІВ ТА ПОДАЛЬШИХ ПЕРЕМОГ!

 

«ШКОЛА ГЕРОЇВ» В ОПТИКО-МЕХАНІЧНОМУ КОЛЕДЖІ

15 травня 2019 року до нашого колежу завітав керівник бізнес-школи для дітей «Школа героїв» – Андрій Пушкар. Це людина, що має власну справу в Україні та отримує з неї і задоволення, і гроші. Він поділився досвідом у справах підприємництва, розповів про свій тернистий шлях до успіху, а також дав корисні поради з відкриття власного бізнесу і довів, що гроші можна заробляти на будь-чому.
Андрій також вислухав креативні ідеї студентів, відповів на всі неочікувані питання про своє життя та кар’єру і подискутував на політико-економічні теми. В актовій залі у цей день пролунало безліч свіжих, нових стартапів, які ладні були позмагатись одне з одним за іноземні інвестиції.
Найактивніші учасники дискусії потрапили в команду «головних» і вже у цю неділю (19.05.19) у 12-му павільйоні на ВДНГ відбудеться зустріч з Андрієм та всією його командою в офісі «Школи героїв». Ми дуже сподіваємось на подальшу співпрацю, і можливо, саме ідеї наших студентів колись змінять світ!

ВАЛЕРІЯ БОЛОБАН, СТУДЕНТКА ГРУПИ «ЖК-21»

 

16 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

16 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Прийди на пари у вишиванці та підтримай свою культуру

Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до коледжу, університету, школи чи садочка.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.У цей день вже традиційно організовують цікаві конкурси у мережі, наприклад, «Найкраща вишиванка» або «Найкраще фото» у вишиванці. Фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а також і українці за кордоном.

 

«ТИ ЗРОБИВ УСЕ, ЩО ЗМІГ»


27 березня 2019 року в Оптико-механічному коледжі відбулася презентація повісті Лесі Орляк «Ти зробив усе, що зміг».
Художньо-документальну повість «Ти зробив усе, що зміг» видано видавництвом «Джура» у 2017 році.
У творі відображено події, що “переживала Україна з початком російської агресії 2014 року. За словами авторки книги, на противагу байдужості, зрадам, лицемірному патріотизму у повісті висвітлено готовність до самопожертви і безкорисна любов до Батьківщини.
Зазначену книгу Леся Орляк присвятила світлій пам’яті свого сина, молодшого сержанта, командира гармати протитанкового батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади Олександра Орляка, який у 2015 році загинув у результаті мінометного обстрілу на опорному пункті «Станіслав» поблизу м. Дебальцевого, а також усім захисникам української держави.
На зустрічі були присутні Леся Орляк, директор видавництва «Джура» Василь Ванчур, студенти коледжу та викладачі.
По завершенню презентацї пані Леся підписала книги усім бажаючим.

 

Фотовиставка «В пошуках Америки»


15.03.2019р. студенти 1 курсу (групи МНТ-11 і МІФТ 11) Оптико-механічного коледжу з викладачем Гамалій О.М. відвідали фотовиставку відомого митця Ігоря Гільбо «В пошуках Америки», що проходила в рамках Програми ім. Фулбрайта в Україні. Ця виставка – своєрідний фотозвіт, підсумок вражень автора про подорож Америкою. Чорно-білий світ його «американських» фотографій доповнений цікавими замітками, написаними рукою талановитого майстра слова.
І. Гільбо – творчо-обдарована особистість, життєлюб і філософ, фотограф, художник, перекладач, письменник, видавець. Учасник багатьох міжнарожних виставок. Людина, в творчому доробку якої є фото режисера С. Параджанова, конструктора О. Антонова, актора Марселя Марсо та багатьох інших. Теплі і проникливі його знімки звичайних, простих людей. У кожному він підмічає особливе. Автор уміє Бачити і показати це. Йому є чим поділитись з молоддю, що він із задоволенням зробив під час зустрічі.
Студенти мали можливість не тільки під незвичним, «неглянцевим» кутом побачити іншу країну, а й отримати відповіді на свої запитання від Майстра своєї справи як майбутні спеціалісти оптичних приладів.

 

ВІТАЄМО!

ЩИРО ВІТАЄМО СТУДЕНТКУ ГРУПИ ЖК-21 СОФІЮ МОЗОЛЕВСЬКУ, ЯКА ПОСІЛА 1 МІСЦЕ У 2 ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ!
БАЖАЄМО ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ ТА ПЕРЕМОГ!

 

«І оживе добра слава, слава України!»

6 березня 2019 року студенти Оптико-механічного коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяли активну участь у літературно-мистецькому заході «І оживе добра слава, слава України!» (до 205-ої річниці від Дня народження Тараса Шевченка), який відбувся в Національному музеї літератури України.

Молодь натхненно декламувала поезію Великого Кобзаря.

Розпочала літературно-музичну композицію Олена Слюсар віршем «Заповіт».

Дуже лірично та ніжно виконала колискову пісню на слова Тараса Шевченка «Ой, люлі, люлі» Аліса Попович.

Проникливими були виступи Тетяни Опришко «Не має гірше, як в неволі» та Валерії Болобан «І виріс я на чужині».

Захар Попович емоційно прочитав уривок із поеми «Сон».

Шевченківські свята завжди припадають на березень, на прихід довгоочікуваної весни, коли відбувається оновлення в природі, з теплих країв повертаються птахи. У виконанні Івана Остапенка прозвучала музична композиція «Жайворонок».

Патейчук Глафіра продекламувала вірш «Досі сниться». А Юлія Желіба запропонувала поезію «Розрита могила».

Вірш «Мені однаково» прочитала Марія Павловська. А Лупинка Аліна розповіла вірш «Тече вода в синє море».

У виконанні Шемігон Вікторії прозвучав уривок із послання «І мертвим, і живим».

Дуже по-сучасному прозвучала пісня на слова Тараса Шевченка «Минають дні, минають ночі» у виконанні Аліси Попович, Юлії Кишковської, Вікторії Шемігон та Ігоря Ільїнського.

А Валерія Томашевська познайомила усіх присутніх із власною поезією «Як сказати, віщий Батьку!»

Усі виступи супроводжувалися презентацією до творів Тараса Шевченка.

Літературно-мистецький захід «І оживе добра слава, слава України!» завершився спільним урочистим виконанням гімну Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

  1. Літературно-музичну композицію до 205-ої річниці від Дня народження Тараса Шевченка підготувала Герасимович М.В., заступник директора коледжу, викладач філологічних дисциплін.

ПЕРШИЙ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ Л. М. КРАВЧУК ЗУСТРІВСЯ ЗІ СТУДЕНТАМИ ОПТИКО-МЕХАНІЧНОГО КОЛЕДЖУ

Заняття з дисципліни «Захист Вітчизни»

ЗІ СТУДЕНТАМИ ОПТИКО-МЕХАНІЧНОГО КОЛЕДЖУ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Участь студентів ОМК Всеукраїнському Хакатоні Аграрних Інновацій – 2018

 

 

21-го лютого  відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті героїв Небесної Сотні.

17-18 лютого 2018 року відбувся  “IoT HACK!”

14 лютого 2018 року, у День усіх закоханих,  в актовій залі Оптико-механічного коледжу відбувся святковий концерт – конкурс «ОМК МАЄ ТАЛАНТИ».

У цей день у залі, яка зібрала глядацький  аншлаг, виступали студенти.  Під бурхливі оплески присутніх, актори-аматори демонстрували свої різноманітні та цікаві таланти.

Студенти підготували багату на жанри концертну програму, яка була представлена ліричними співами,  запальними танцями, проникливим прочитанням віршів.  Професійна гра на музичних інструментах – скрипці та акордеоні – зачаровувала глядачів. Емоційний виступ учасника із вправами тхеквондо змусив понервувати всіх присутніх у залі. А гімнастичний номер, який вперше був продемонстрований на сцені коледжу, став справжньою окрасою концерту.

Все відбувалося за усіма сучасними канонами шоу. 14 конкурсних номерів оцінювало журі, до складу якого, крім представників коледжу, увійшли зіркові гості – журналіст та телеведучий Ігор Мартиненко та співачка, акторка телесеріалу «Школа», представниця України на дитячому конкурсі «Євробачення- 2015» Анна Трінчер.

Сім найкращих номерів були відібрані для виступу у гранд-фіналі «ОМК МАЄ ТАЛАНТИ», який заплановано на весну цього року у Червоному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка.

Конкурсанти, що отримали найбільшу кількість балів від журі та посіли відповідно призові місця, були відзначені подарунками.

Офіційним партнером свята виступив Київський національний академічний театр оперети на чолі з художнім керівником – генеральним директором, народним артистом України Богданом Струтинським.

Усі учасники концерту отримали запрошення на вистави театру.

7 лютого в актовій залі Оптико-механічного коледжу Київського національного університету ім. Т. Шевченка відбулася цікава подія.

У гості до студентів приїхав славетний воротар київського «Динамо» та Національної збірної України Олександр Шовковський.

Захід, організований Оптико-механічним коледжем КНУ ім. Шевченка, громадською організацією «Ветерани ФК «Динамо» Київ» за підтримки футбольного клубу «Динамо» Київ, відбувся в рамках проекту «Зустріч із Легендою».

Протягом майже двох годин Олександр Шовковський спілкувався зі студентами різних спеціальностей (журналістики, економіки та технічних – оптики, програмування) на різні теми та відповів на більше двох десятків запитань аудиторії.

Тема зустрічі була не лише футбольною, а більше про історію життя успішної людини. Як правильно ставити цілі та досягати мети, як подолати різного роду труднощі, бути психологічно стійким, не втратити мотивацію і знаходити для себе нові виклики.

Студенти із захопленням слухали Олександра Володимировича, який із радістю поділився життєвими мудростями та дав кілька професійних порад, що допоможуть їм у реалізації мрій та досягнені своїх цілей.

Після завершення спілкування найактивніші учасники отримали з рук Олександра Шовковського подарунки, а всі бажаючі – змогу сфотографуватися зі своїм кумиром.

31 січня 2018 року студенти – журналісти нашого коледжу (ЖК-21, ВС-31) відвідали український парламент.
Під час екскурсії студентів ознайомили з історією становлення українського парламентаризму, а також розповіли про діяльність Ради.
Майбутнім журналістам були продемонстровані кулуари, зона для брифінгу та сесійна зала Верховної Ради України.
Зокрема, студентам показали технічні засоби, які використовують народні обранці під час голосування, а також як розміщуються у сесійній залі парламентські фракції.
Молодь мала можливість також пересвідчитись в унікальності картини Олексія Кулакова «Державотворення», знайти на картині найвидатніших постатей Української Держави.
Сподіваємось, що через декілька років наші студенти працюватимуть у стінах Верховної Ради України не лише журналістами, а й народними депутатів, відстоюючи загальнонаціональні інтереси України.
Висловлюємо вдячність за організацію екскурсії Голові Комітету Верховної ради України у закордонних справах, народному депутату України Ганні Гопко та її помічниці Катерині Мусієнко.

Вітаємо, студенти, з вашим святом!
Бажа
ємо  усім  життєвого  тепла,
Щоб  кожна  нашесть  згадувалась  жартом,
Щоб  вічна  юність  у  душі  цвіла!
Побільше  вам  завзяття  й  оптимізму,
Усміхненості  й  іскорки  в  очах.
Своє  життя  наповнюйте  ви  змістом,
Літайте  десь  на  вічних  двигунах!

 

ЗІ СВЯТОМ!!!

 

25 січня 2018 року в Тетянин день і День студента в Оптико-механічному коледжі відбулося свято – Солодка перерва.  Студенти ділилися цікавими історіями, розповідали анекдоти, декламували вірші, співали і танцювали. Усіх пригощали  солодощами. А найактивніші отримають подарунки. 

31 січня 2018 року студенти – журналісти нашого коледжу (ЖК-21, ВС-31) відвідали український парламент.
Під час екскурсії студентів ознайомили з історією становлення українського парламентаризму, а також розповіли про діяльність Ради.
Майбутнім журналістам були продемонстровані кулуари, зона для брифінгу та сесійна зала Верховної Ради України.
Зокрема, студентам показали технічні засоби, які використовують народні обранці під час голосування, а також як розміщуються у сесійній залі парламентські фракції.
Молодь мала можливість також пересвідчитись в унікальності картини Олексія Кулакова «Державотворення», знайти на картині найвидатніших постатей Української Держави.
Сподіваємось, що через декілька років наші студенти працюватимуть у стінах Верховної Ради України не лише журналістами, а й народними депутатів, відстоюючи загальнонаціональні інтереси України.
Висловлюємо вдячність за організацію екскурсії Голові Комітету Верховної ради України у закордонних справах, народному депутату України Ганні Гопко та її помічниці Катерині Мусієнко.

27 грудня 2017 року в актовій залі Оптико-механічного коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка за участю студентів відбулося новорічне свято для дітей співробітників.
У гості до малечі завітали Дід Мороз із Снігуронькою, а також відомі казкові персонажі – Попелюшка, Червона Шапочка, Незнайко, Кнопочка, Матуся Зима, Сніжинки, Старий Новий Рік, Новий Рік та інші.
Свято відбулося під акомпанемент новорічних хітів, танців, хороводів, конкурсів. У свою чергу, діти радували присутніх віршами та привітаннями з прийдешнім Новим 2018 роком.
У залі панувала атмосфера піднесення, гарного настрою та творчості.
Основна програма дійства завершилась виходом на сцену усіх акторів-аматорів з бенгальськими вогниками під легендарну пісню гурту «Abba» «Happy New Year». Вибух святкового конфеті став кульмінацією новорічного свята.
Але й на цьому новорічна казка не закінчилась. Разом із малечею учасники концерту залюбки фотографувалися та продовжували танцювати та водити хороводи.
Вітаємо усіх з прийдешнім Новим 2018 роком та Різдвом Христовим. Миру, любові, злагоди та здійснення мрій!
Зі святом!

КРУГЛИЙ СТІЛ. КІБЕРБЕЗПЕКА

ЗУСТРІЧ ІЗ ВЕДУЧИМ ЄВРОБАЧЕННЯ